- 50 %
  • Furnizorul tau de cabluri si echipamente pentru telecomunicatii

Conector rapid SC/APC

Conector rapid SC/APC

3 RON cu TVA
6 RON

2.52 RON FARA TVA

MIV010

Conector rapid Sc/Apc

Cantitate
In stoc 3720 buc

Cantitatea minima de cumparat pentru acest produs este 10.

Description

FAST connector incorporates a new disposable

wedge tool system .A Proven “ Mechanical Splice”

 technique in each Connector ensures reliable

and quick connection wherever you are.

“Universal” the FAST SC connectors, can now be

terminated to both 0.25&0.9mm Diameter fiber .

 

Feature

²  Wavelength: 850 ,1310,1550nm

²  Fiber Core Capacity:  1

²  Fiber Cladding:  125

²  Fiber Cord Type : ø0.25, ø0.9mm

²  Insertion Loss (dB): SM  0.9Max

²  Return Loss (dB):  SM  40Min

²  Ferrule End Face Criterion: SM SPC finish 

 

Specification

Item

Optical Fiber Fast Connector

Insertion Loss

≤0.3dB

Return Loss

≥50dB

Fiber

2.0*3.0 (FTTH Drop Cable)

Tension

20N

Temperature Alteration Ratio

≤0.5dB(-40 ℃+85℃)

Temperature

-40℃+85℃

FiberStore
MIV010
3720 Produse
2021-03-18

Referinte specifice

chat Comentarii (0)
Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Customers who bought this product