• Furnizorul tau de cabluri si echipamente pentru telecomunicatii

Cablu fibra optica FTTH de exterior cu sufa de otel, 1 fir

Cablu fibra optica FTTH de exterior cu sufa de otel, 1 fir

0,40 RON cu TVA

0.34 RON FARA TVA

MIV021

Fibra optica FTTH 1 fir

Cablul se vinde doar la role de 500 m sau 1.000 m

Cantitate
In stoc 253500 M

Cantitatea minima de cumparat pentru acest produs este 500.

Pretul este /m liniar ,

Se vinde doar la tamburi de 500m sau 1000m

Cablul contine 2 sufe de otel subtiri ce protejeaza fibra optica si 1 sufa de otel groasa pentru sustinere

3. Optical fiber type and properties

Item

 Unit

Specification

G. 657A2

Mode field diameter

1310nm

mm

8.6 ± 0.4

Cladding diameter

mm

125.0 ± 1.0

Cladding non-circularity

%

£1.0

Core concentricity error

mm

£0.5

Coating diameter

mm

245 ± 5

Coating/cladding concentricity error

mm

£12

Cable cut-off wavelength

nm

£ 1260

Attenuation Coefficient

1310nm

dB/km

£0.35

1550nm

dB/km

£0.21

Macro-bend loss (1 turn,10mm radius)

1550nm

dB/km

£0.1

1625nm

dB/km

£0.2

Proof stress level

kpsi

≥100

Other parameters meet standard ITU-T G.657

 

4. Dimensions of cable constructions

Item

Parameters

Strength member

Material

0.45mm steel wire*2

1.0mm steel wire

Dimension

5.2(±0.2)*2.0(±0.2)mm

Material

LSZH

Color

Black

Min. bending radius

 

120mm

Min. bending radius (Rip off the messenger wire)

Static

10 mm

Dynamic

25 mm

Tensile performance

Short term

600N

Long term

300N

Tensile performance (Rip off the messenger wire)

Short term

200N

Long term

100N

Crush resistance

Short term

2200N/100mm

Long term

1100N/100mm

Cable attenuation

 0.4 dB/km at 1310nm,  0.3 dB/km at 1550nm

Cable weight (Approx.)

19.0 kg/km 


6. Mechanical and environmental characteristics

 Item

Test method

Requirements

Tensile performance

IEC 60794-1-2-E1

The maximum total fiber strain less than 0.4% under rated tensile load. No fiber breakage and no damage to the sheath.

Crush resistance

IEC 60794-1-2-E3

No fiber breakage and no damage to the sheath.

Impact

IEC 60794-1-2-E4

No fiber breakage and no damage to the sheath.

Repeated bending

IEC 60794-1-2-E6

Tuolima
MIV021
253500 Produse
2021-03-18

Referinte specifice

chat Comentarii (0)
Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Customers who bought this product